Bize Ulaşın

THY İle Uçaklı Van Turu

Tarih Seçiniz:
Kişi Sayısı:
2.500 TL'den başlayan fiyarlarla
Toplam: 2.500 TL
Bize Ulaşın

UÇAKLI VAN TURU

3 Gece 4 Gün

3 Gece 5* Otelde Yarım Pansiyon Konaklama

 • Tur Hareket Noktaları ve Saatleri :
 • Malkara Eski Otogar Önü : 
 • Tekirdağ Sahil :
 • Çorlu Kız Meslek Lisesi Önü : 
 • Çorlu Orion AVM Yanı : 
 • Silivri Kipa Karşısı :  

 

1. Gün

Çorlu - İstanbul - Van

Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen noktalarda buluştuktan sonra uçağımıza binmek üzere havaalanına doğru yola çıkıyoruz. Havaalanına varışımızdan sonra ve check-in işlemlerimizin ardından uçağımızda ki yerimizi alarak Van'a doğru havalanıyoruz. Van Ferit Melen Havalimanına iniyoruz ve valizlerimizi aldıktan sonra bizi hazır bir şekilde bekleyen aracımıza geçiyoruz. Meşhur Van kahvaltısını yerinde yaşayacağınız restaurantımıza varıyoruz. ( Fiyata dahilBu güzel kahvaltının ardından Van denince ilk akla gelen Akdamar Adasına gidiyoruz. Ülkemizin en büyük gölüne bölge insanı ‘deniz’ der. Üzerinde yapacağımız yarım saatlik tekne yolculuğuyla ulaşacağımız Akdamar Adası’nın ve Kilisesi’nin kavuşamayan âşıklarının hüzünlü hikâyesini ve Kral Gagik’in muhteşem kilisesinin tarihini öğrendikten sonra,Edremit Kız Kalesi Gezisi ve Seyir Tepesinde Fotoğraf molası veriyoruz.  Öğlen yemeğinde geçiyoruz, dileyenler Van’a özgü inci kefalinin tadına bakabilirler. Sonrasında Urartu devletinin baş kenti olan Van, Urartu Dönemine ait birçok eser ve kültürel değerlere sahiptir. Van’ın tarihi sürecini ve kültürel değerlerini öğrenmek için muhakkak Van Kalesi Karşısında bulunan Ülkenin En Büyük Müzelerinden biri olan Van Urartu müzesini Geziyoruz . devamında M. Ö. 900-600 yılları arasından Van ve bölgede büyük bir medeniyet kuran Urartuların kralı I. Sardur (M. Ö. 840-830 ) tarafından yaptırılan Van Kalesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Göl kıyısında muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapan Van Kalesi içerisinde Urartulara ait birçok yapının yanı sıra çözümlemeleri yapılmış anıtsal Urartu yazıtlarını da görme imkanı bulacağız, eski Tuşba ve Van Evleri Gezisini yaptıktan sonra serbest zamanımızda birçok hatıra fotoğrafı çekme ve bu görkemli manzaranın keyfini çıkarma fırsatımız olacak. Van Kalesinde Gün Batımı ardından gezimizi tamamlayarak akşam yemeğimizi almak ve konaklamamızı gerçekleştirmek üzere otelimize geçiyoruz.

 

  

2. Gün

Van - İstanbul - Çorlu

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Çavuştepe Kalesine gidiyoruz. Burada, 8. yüzyıldan kalma harap bir yapı olan Urartu kale-şehri Sardurihinli'nin taş temelleri arasında gezinebilir, yakınlarda bulunan mükemmel kesilmiş bazalt tapınak kalıntıları ve büyük yeraltı odalarına sahip bir saray kalıntılarını da görebilirsiniz. Aynı yol üzerinde 15 km güneydoğu yönünde devam ederek, bir nehir uçurumunun üzerinde yükselen dramatik bir kale olan Hoşap Kalesini görüyoruz. Oldukça güçlü bir mimari olan bu yapıtta gezip fotoğraflarımızı çektikten sonra Van YYÜ Kedi Evine gidiyoruz. Van kedileri koruma altında olduğundan Van dışına çıkartılması yasaklanmış durumda bu sebepten dolayı özel alanlarda yaşatılıyorlar. Bu özel alanlardan birisi olan Kedi evi gezimiz sonrası Tuşba Van Evleri  ve gümüş merkezi gezisi yapıp alışveriş molası veriyoruz. Molamız sonrasında Van gezimizi noktalayıp, Van Havaalanına hareket ediyor ve  İstanbul uçağına binerek dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. İstanbul Havaalanından Çorlu’ya transferimizi gerçekleştiriyoruz.Siz değerli misafirlerimiz ile başka bir CUİS TRAVEL turunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

3. Gün

İnci Kefali - Muradiye Şelalesi - Çaldıran Ovası - Tendürek Volkanik Dağı Seyri - İshak Paşa Sarayı - Ahmed-İ Hani Türbesi - Doğu Beyazıt Kapalı Çarşı - Van

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından balık göçünü görmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Muradiye’de Bendi Mahi çayındaki  balık göçü ( İnci Kefali ) 800 bin yıldır sürdürülmektedir. Bu efsanevi göçü onların yaşam dolu mücadelesini ve uçan balıkların yolculuk serüvenini yakından görerek bu muazzam yolculuğa tanık oluyoruz. Bu güzel görselin ardından Doğu Beyazıt’a Hareket ediyoruz. Bend-i Mahi çayı üzerinde bulunan Muradiye şelalesi gezisine başlıyoruz. 18 metreden dökülen güzelliği ve çevresindeki bitki örtüsü ile meşhur olan adını Sultan 4.Murat’tan alan oldukça geniş bir alanda coşkulu bir biçimde köpürerek dökülen şelalenin keyfini yaşayabilmek için vereceğimiz serbest zamanda bol bol fotoğraf çekip şelale karşısındaki kafeteryalarda kahvelerimizi yudumlayabileceğiz Serbest zamanımız sonrasında. Çaldıran Ovası’ndan geçerken meşhur savaşın geçtiği alanları göreceğiz. Tendürek Dağı Geçidi’nden ( 2,644 m ) geçerken katılaşmış lavları, volkanik etkilerin göre bilirsınız.Tendürek Dağları arasında yapacağımız yolculuk size dünyanın zirvesinde hissi yaşatacak. Tendürek dağını aştıktan sonra . 5137 metrelik yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nın muhteşem manzarasını gün boyu izleyeceğiz. Doğubayazıt’ta Ağrı Dağı manzarasına bakan İshak Paşa Sarayını geziyoruz. Doğubayazıt’a 5 km mesafede bir dağın yamacında Osmanlı döneminin Lale Devri’ndeki son büyük anıtı, Doğu’nun Topkapı Sarayı, 1784 yılında İshak Paşa ve Çolak Abdi Paşa tarafından tamamlanan Selçuklu sanatı izleri taşıyan İshak Paşa Sarayı. Bu sanat harikası yapı Taç kapısından, Harem Selamlık bölümlerine kadar en ince detaylarıyla düşünülmüş ve nakış nakış kayalara işlenmiş bir şaheserdir. İshak Paşa gezimizden sonra Ahmed-i Hani Türbesi ziyareti. İshak Paşa Sarayının üst kısmındadır Bölgede en çok ziyaret edilen türbedir. Türbenin yanında sonradan birde cami yapılmıştır. 17. Yüzyıl’da yaşamış Kürt edebiyatçı, astronom, şair, tarihçi ve İslam alim.1651 yılında doğan ve ölüm tarihi kesin olarak bilinmiyor. Doğu Beyazıt da Kapalı Çarşı Gezisi. Alışveriş. Gezimizi tamamlayarak akşam yemeğimizi almak ve konaklamamızı gerçekleştirmek üzere otelimize geçiyoruz.

 

4. Gün

Van - Bitlis Tatvan - Nemrut Krater Gölü - Adilcevaz - Van Gölü - Ahlat Selçuklu Mezarlığı ve Kümbetleri - Baston Atölyeleri - Erciş - Van

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında. Tatvan'a hareket ediyoruz. Nemrut Krater Gölü, dünyanın ikinci, Türkiye'nin en büyük krater gölü olup, adını MÖ 2100'de yaşamış Babil Hükümdarı Nemrut'tan almıştır. Nemrut Krater gölünü görebilmek için Tatvan da Bizleri bekleyen minibüslere binerek aracımızla tırmanışa başlıyoruz. Zirveye ulaştığımızda bir yanımızda Van Gölü, diğer yanımızda Muş Ovası, karşımızda Süphan Dağı’nın olduğu muhteşem manzara bizleri karşılıyor. Nemrut Krater Gölü turumuzda sıcak küçük ve soğuk büyük göllerinin bir arada bulunması tek başına şaşkınlıkla birlikte hayranlık da uyandıracak ve mutlak surette ilginizi çekecektir. Bunun yanında, göllerin çevresinde de onlarca kuş çeşidi ve aralarında endemik türlerin olduğu zengin bir floranın bulunması, buz mağaraları ve buhar bacası bu yeri özellikle doğa tutkunları için bir cennet haline getiriyor. Çekilen fotoğraflar ve izlenen manzaranın ardından
Adilcevaz ilçesine hareket ediyoruz. Yöreye özgü imal edilen bastonları görmek için Baston Atölyesinde alışveriş ve Adilcevaz göl kıyısı gezimizi yapıp öğlen yemeği için serbest zaman veriyoruz. devamında Ahlat’a ulaşıyoruz. Anadolu’nun en büyük Müslüman mezarlıklardan biri olan Ahlat Selçuklu mezarlığına gidiyoruz. Mezar taşları ait oldukları dönemdeki inanışlar hakkında da bilgi veren birer tarihi belge niteliğinde. Anadolu tarihi açısından oldukça önemli olan mezarlığın dışında Ahlât manevi yönüyle öne çıkan ve yoğun biçimde ziyarete uğrayan çok sayıda kümbet ve türbeyi de barındırıyor. Selçuklu mezar taşları Boyları 3,5 metreye ulaşan anıtsal mezar taşlarıyla dolu olan Selçuklu Mezarlığı ve çevresindeki pek çok Türk büyüğüne ait kümbetleri Emir Bayındır Kümbeti'ni, Çifte Kümbetler ve Ulu Kümbet'i ziyaret ediyor.Ahlât şehir turumuzda alışveriş molası veriyoruz. Molamızın ardından
Erciş üzerinden Van’a dönerek akşam yemeğimizi almak ve konaklamamızı gerçekleştirmek üzere otelimize geçiyoruz.

 

 

 

 

BİLGİLENDİRME

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Cuis Travel’ sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Cuis Travel’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Cuis Travel’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Cuis Travel tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içersinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde CUİS TRAVEL SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüx Otobüsler ile Ulaşım
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmetleri
 • 5* Otelde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Van Kahvaltısı 1
 • Tekne Ücreti
 • Nemrut Krater Gölüne Minibüs
 • Gidişi Dönüş Uçak Bileti
 • Havaalanı Transferleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Van Oturma Gecesi
 • Öğle Yemekleri
 • Özel Harcamalar
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: