Bize Ulaşın

Safranbolu Amasra Turu

Tarih Seçiniz:
Kişi Sayısı:
TL'den başlayan fiyarlarla
Toplam: TL
Bize Ulaşın

SAFRANBOLU AMASRA TURU

1 Gece Yarım Pansiyon Konaklamalı

2 Gece 2 Gün

Tur Hareket Noktaları ve Saatleri 

Malkara Eski Otogar Önü :

Tekirdağ Sahil :

Çorlu Kız Meslek Lisesi Arka Durağı :

Çorlu Orion AVM Yanı :

1. Gün

Çorlu - Safranbolu

Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen noktalarda buluştuktan sonra Bolu üzerinden Safranbolu’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah saatlerinde Safranbolu'ya varıyoruz ve ilk olarak zamanında Bektaşilerin de yaşadığı Yörük Köyü’ne geçiyoruz. Yörük Köyü’nde Sipahioğlu Konağı, Köy Çamaşırhanesi ve Köy ürünlerinin satıldığı pazarda yapacağımız keyifli gezimizin sonrasında UNESCO tarafından koruma altına alınan Tarihi Safranbolu’yu gezmeye başlıyoruz. Dünyanın nadir açık namazgâhlarından olan ve güzel bir Safranbolu görüntüsü sunan Hıdırlık Tepesi’ni ziyaret edip; Eski Safranbolu'yu, Hükümet Konağı’nı, Saat Kulesi’ni fotoğrafladıktan sonra Safranbolu'nun Eski Çarşı kısmına geçiyoruz. Burada Cinci Han ve Hamamı, Akçasu Kanyonu’nu da görerek; Kaymakamlar Konağı, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki Güneş Saati, Yemeniciler Arastası, İzzet Paşa Camii, Demirciler ve Bakırcılar çarşıları gibi tarihi mekanları geziyoruz. Safranbolu gezimizi tamamladıktan sonra akşam yemeğimizi almak ve konaklamamızı gerçekleştirmek üzere otelimize geçiyoruz.


2. Gün

Safranbolu - Amasra - Çorlu

Otelde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından gramı 15 ila 20 liradan satılan mucize bitki safranın adını verdiği Karabük’ün Safranbolu ilçesinde Gıda, kimya, ilaç ve kozmetik sanayisinde kullanılan, kendi ağırlığının 100 bin katı suyu sarı renge boyayabilen, Sabundan, muma, kolonyadan lokuma, çaya safranlı ürünlerin vazgeçilmezi Safran çiçeği Hasadını yapıyoruz. Safran tarlalarında geçireceğimiz zaman sonrasında Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras’a (Cam Seyir Terası) gidiyoruz. 75 ton ağırlığı taşıyabilen, Roketatar mermisiyle dahi kırılmayan cam seyir terası, her biri 750 kilogram taşıyabilecek kapasiteye sahip gözenekler, 3 santimetre kalınlığında 3 parça camdan oluşmaktadır. Yaklaşık 400 kişiyi taşıma kapasitesine sahip olan 100 metrekareden oluşan terasta bir seferde sadece 30 kişi bulunabilmektedir. Teras eşsiz Tokatlı Kanyonu manzarasını bizlere sunmaktadır(ekstra).Kristal terasın ardından Amasra'ya doğru yola çıkıyoruz. Amasra’nın girişinde bulunan Bakacak Tepesi ilk keşif noktamız olacak. Fatih Sultan Mehmet'in gördüğü zaman “Lala, Lala Çeşm-i Cihan bu mu ola”, yani “Dünyanın gözü bu mudur'' diyerek hayranlığını gösterdiği Bakacak Tepesi’nden görünen manzara karşısında fotoğraf molası günü renklendiren bir detay oluyor. Amasra merkezine indiğimizde gezimiz, Amasra Kalesi (Zindan Kalesi, Sormagir Kalesi) ile başlıyor. Roma Dönemi’nde yapılan Kemere Köprüsü ve Bizanslılar Dönemi’nde kilise olarak kullanılan Fatih Camii gezilerinin ardından, bölgeye özgü olan Balık Restoran'da (ekstra)alacağımız yemek sonrasında her biri el emeği göz nuru olan tel kırma ürünlerini bulabileceğiniz çarşı bizi bekliyor. Alışveris için vereceğimiz serbest zaman verip, Safranbolu Amasra gezimizi noktalayor ve  Çorlu'ya dönüş yolculuğumuza geçiyoruz.
Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka Cuis Travel organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

 

BİLGİLENDİRME

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Cuis Travel’ sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Cuis Travel’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Cuis Travel’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Cuis Travel tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içersinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde CUİS TRAVEL SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks araçlar ile ulaşım
 • Çevre gezileri
 • 1 gece otel konaklaması ( Sabah kahvaltısı + Akşam Yemeği)
 • Kokartlı Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • 1618 No'lu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası(Tur Süresince)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Son gün akşam yemeği
 • Tüm öğle yemekleri
 • Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Müze ören yeri giriş ücretleri
 • Cam teras giriş ücreti
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: