Bize Ulaşın

Karadeniz’de Nereye Gidilir?

...
Karadeniz’de Nereye Gidilir?
Karadeniz’de Nereye Gidilir?

Karadeniz gezip görülmesi gereken pek çok farklı bölgeye ev sahipliği yapıyor. Batı Karadeniz’den Doğu Karadeniz’e kadar en popüler olan gezi noktalarını sizler için bu yazımızda bir araya getirdik.

Gölcük Tabiat Parkı

Bolu’nun merkezine ortalama olarak 15 kilometre uzaklıkta bulunan Gölcük Gölü, suni olarak inşaa edilmiş bir set gölüdür. Bu gölün çevresinde çam, kayın ve gürgen gibi pek çok farklı ağaç türü bulunmaktadır. Gölcük Gölü ismini yer aldığı Gölcük Tabiat Parkı’ndan almaktadır.

Gökgöl Mağarası

Üzülmez Deresi’nin batı yamacında yer alan Gökgel mağarası 350 yıl önceki Karbonifer dönemine ait olan kalkerler içerisinde oluşmaktadır. Zonguldak’ın en fazla ziyaret edilen bölgelerinden olan Gökgöl Mağarası’nın astım gibi bazı hastalıklara da iyi geldiği söylenmektedir.

İncesu Kanyonu

Doğa harikası olarak nitelendirilen İncesu Kanyonu görülmeye değer yerler arasında yer alıyor. Çorum Ortaköy İlçesi İncesu Köyü’nde bulunan bu kanyon 12,5 km uzunluğundadır. Tek bir girişi ve çıkışı olan İncesu Kanyonu’nun iki yamacı da sarp kayalıktır.

Erfelek Şelalesi

Sinop’un doğal güzelliklerinden olan Erfelek Şelalesi muhteşem görünümüyle görenleri büyüleyebilmektedir. Yılın her dönemi aktif bir ziyaretçisi olan Erfelek Şelalesi doğa tutkunları için ideal bir noktadır.

Amisos Tepesi

Samsun’un eski adı olan Amisos’dan ismini alan Amisos Tepesi’ne manzarası ve teleferik deneyimi için de çıkabilirsiniz. Kral mezarlarını ve girişlerini görebileceğiniz bu bölgede restoran ve hediyelik eşya satan işletmeler de yer alıyor.

Kral Kaya Mezarları

Amasya Kral Kaya Mezarları, Amasya’daki Harşena Dağı’nın güney eteklerinde kalker kayalara oyulmuş anıt mezarlarıdır. Krallar Vadisi olarak da anılan mezarlar Yeşilırmak Vadisi boyunca ve kente hakim olan bir bölüme yapılmıştır. Bu bölgede irili ufaklı 23 adet kaya mezarı yer almaktadır.

Kaz Gölü

Tokat merkezine ortalama 40 kilometrelik uzaklıkta bulunan Kaz Gölü, göçmen kuşların göç yollarının üzerinde olduğu için yüzlerce farklı kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır.

Zinav Gölü

Reşadiye ilçesinin Yolüstü Köyü’ne 3 km uzaklıktadır. Gölün suyu tatlıdır. Göl aynı zamanda bir deredir ve küçük sularla beslenmektedir. Etrafı ise korunma altına alınan ormanlık bir bölgedir.

Perşembe Yaylası

Eşsiz coğrafyası ile dünya mirası olarak korunması için tescil işlemlerinin sürdüğü Perşembe Yaylası, Ordu’nun Aybastı ilçesine 17 km uzaklıktadır. 1991 yılında Bakanlar Kurulu tarafından onay alan ve turizm merkezi ilan edilen Perşembe Yaylası, dinlenmek, piknik yapmak ve yamaç paraşütü gibi ekstrem sporları denemek isteyenlerin tercih edebileceği bir bölgedir.

Yasonburnu Yarımadası

Yasonburnu Yarımadası gizli kalan hazineler arasında yer almaktadır. Kendine öz duruşu ile keşfedilmeyi bekleyen Yasonburnu Yarımadası yerli ve yabancı turistlerin daima ilgi gösterdiği yerler arasında yer almaktadır. Turistlerin vakit geçirmekten keyif aldığı bu bölgeye ulaşım da son derece kolay olabilmektedir.

Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: