Bize Ulaşın

THY Uçaklı G.A.P. Turu

Tarih Seçiniz:
Kişi Sayısı:
2.500 TL'den başlayan fiyarlarla
Toplam: 2.500 TL
Bize Ulaşın

T.H.Y. UÇAKLI G.A.P. TURU

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ TURU

( HATAY- GAZİANTEP- ADIYAMAN- ŞANLIURFA- MARDİN-MİDYAT DİYARBAKIR)

5 Gece Konaklamalı 6 Gün

 

Tur Hareket Noktları ve Saatleri

Malkara Eski Otogar Önü : 

Tekirdağ Sahil :

Çorlu Kız Meslek Lisesi Arka Durağı :w

Çorlu Orion AVM Yanı :

1. Gün

Mardin - Midyat - Hasankeyf - Diyarbakır

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Midyat'a doğru yola çıkıyoruz. Midyat Konuk Evini ziyaret ediyor sonrasında gümüş işçiliği hakkında bilgi alıyoruz ve alışverişlerimizi yapıyoruz. Midyat çarşısında vereceğimiz serbest zamanın ardından Hasankeyf'e geçiyoruz. Hasankeyf gezimizin ardından Batman üzerinden Diyarbakır'a doğru yola çıkıyoruz. 

Artuklular döneminden beri bölgenin en önemli şehirlerinden olan Diyarbakır gezimize ilk olarak İslam aleminin Anadolu’da beşinci Cami-i Kebir’i olan Ulucami gezimizle başlıyoruz. İçerisinde taş işçiliği ve ahşap boyama sanatlarının ince zevklerini görebileceğimiz bu güzel eseri gezdikten sonra “yaş otuz beş, yolun yarısı eder” şiiriyle tanıdığımız Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi’ni ziyaret ediyoruz.Her mevsim için ayrı kullanım alanları yaratılan bu güzel evde bölge sivil mimarisinin ince örneklerine rastlıyoruz. Panaromik olarak dünyanın ayakta kalmış en uzun ikinci surları olan kent surlarından Mardin Kapı’yı, Keçi Burcu’nu ve 10 Gözlü Köprü (Dicle Köprüsü) ile beraber Dicle Havzasını görüyoruz. Diyarbakır gezimizin ardından Diyarbakır Havaalanına geçip uçak saatimizi bekliyoruz. Havaalanına inişimizin ardından bizi bekleyen aracımıza biniyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakmak üzere yola çıkıyoruz ve bir sonraki CUİS TRAVEL organizasyonunda görüşmek üzere diyerek vedalaşıyoruz.

2. Gün

Çorlu - İstanbul - Hatay - Gaziantep

Belirtilen noktalarda buluşup Havalimanına transferimizi yapıyoruz.Hatay  havaalanında bizi bekleyen aracımızla buluşuyor kahvaltıya gidiyoruz. Antakya’da panaromik şehir turu gerçekleştiriyoruz. Dünya’nın 2. Büyük mozaik müzesi olan Hatay Müzesi’ni geziyoruz. Müze gezimiz sonrasında dünyanın ilk mağara kilisesi olan St. Pierre Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Anadolu’da yapılan ilk cami olan ve içerisinde Hz. İsa’nın havarilerinden Yahya, Yunus, Şem’un-ı Sefa ve Yasin Suresinde adı geçen Habib-i Neccar’ın da kabrinin bulunduğu Habib Neccar Camiini ziyaret ediyoruz. Ardından Eski Antakya Evlerini göreceğimiz sokaklarda yürümeye başlıyor, Katolik Ortodoks kiliselerini ziyaret ediyoruz. (Ziyarete açık olduğu takdirde kiliseleri ziyaret edebiliriz.) Sonrasında Antakya'nın Modern halini bize unutturacak olan Uzun Çarşı’ya giriyoruz. Ardından eski dönemlerde Antakyalı zenginlerin yazlık mevkii olan ve çağlayanlarında su kanallarıyla şehre su getirilen Defne ( Harbiye )’yi geziyoruz. Ardından Akşam Yemeği ve Konaklama için Otelimize geçiyoruz.

3. Gün

Gaziantep

Otelimizde sabah kahvaltımızı alıp Gaziantep’i gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız  dünyanın en zengin mozaik müzelerinden Zeugma Mozaik Müzesi olacak. Birbirinden değerli nadide eserleri bünyesinde barındıran müzede ziyaretlerimizi yapıyor, eski Antep’i geziyoruz. Tarihi Kalesini görüyor, bakırcılar çarşısında serbest zaman veriyoruz. Zengin mutfak kültürü ile bilinen şehrimizde yöresel yemeklerinden tatma imkanı buluyoruz. Program sonrasında otelimize gidiyor ve günün yorgunluğunu atıyoruz.

4. Gün

Gaziantep - Halfeti - Adıyaman

Otelde kahvaltımızı yapıyor ve yola çıkıyoruz Otobüsümüze binerek Birecik ilçesinde bulunan Kelaynak Kuşları Koruma Merkezi’ne ulaşıyoruz. Nesli tükenme tehlikesinde olan kuşlar hakkında bilgi alıyor fotoğraflarımızı çekerek Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan siyah güller diyarı Halfeti'ye varıyoruz.Bizleri bekleyen teknemizle Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyü’nü gezdikten sonra tekrar Halfeti’ye varıyoruz. ATATÜRK Baraj gölünü fotoğraflıyor ve öğle yemeğinde Adıyaman’da oluyoruz. Öğle yemeği sonrası Kahta’ya varıyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerimizle yola çıkıyor Cendere Köprüsüne gidiyoruz fotoğraf molası sonrasında, Nemrut Dağı’na doğru yola koyuluyoruz. Milli parkta araçlarımızdan ayrılarak zirveye doğru yürüyüşe geçiyoruz. Dünyanın en yüksek tümülüsüne varıyor doğu ve batı teraslarında tanrı heykellerini görüyor ve fotoğraflıyoruz gün batımını beklemeye başlıyoruz. Gün batımı sonrasında araçlarımızla otelimize dönüyoruz. 

5. Gün

Göbeklitepe - Mardin

Otelde alacağımız kahvaltı ardından Göbeklitepe’ye geçiyoruz.  Göbeklitepe ziyaretimizin ardından Mardin’e doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Kasımiye Medresesine ulaşıyoruz. Bir dönemin önemli eğitim kurumlarından olan yapı hakkında bilgi alıyor fotoğraflarımızı çekiyoruz.Ziyaretin ardından Mardin şehir merkezine ulaşıyoruz, dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşle bölgenin en önemli yapılarından biri olan Ulu Camiyi görüyor ve fotoğraflıyoruz. Ardından birçok farklı mimarisiyle dikkat çeken PTT binasını görüyor ve fotoğraflıyoruz. Çarşısında vereceğimiz serbest zaman sonrasında belirlenen vakitte toplanıyor öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında Dayrulzafaran Manastırına geçiyoruz. Burada hem eşsiz Mezepotamya manzarası karşısında çay veya kahvemizi yudumlama imkanı buluyor hem de süryanilik ve manastır hakkında rehberimizden detaylı bilgiler alıyoruz.

 

 

6. Gün

Adıyaman - Şanlıurfa - Harran 

Otelde kahvaltı sonrasında Akçakale sınır kapısı yolunu takip ederek ipek yolu üzerindeki Mezopotamya kültüründe ay tanrıçası Sin inanışının bulunduğu ve kesişen yollar anlamına da gelen Harran ilçemize ulaşıyoruz. Burada Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü, Emevi halifesi Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii el Firdevs (Cennet camii), avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi ( Harran Üniversitesi ),İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evleri ziyaret ediyoruz. Yöresel kıyafetlerle fotoğraflarımızı çektiriyor ve peygamberler şehri Şanlıurfa’ya doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi alıyoruz yemek sonrasında Balıklı Gölü, Halilülrahman Camiini, Aynızeliha Gölünü görüyor ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Günün yorgunluğunu atmak üzere Gümrük Han'da serbest zamanda vereceğiz. Bu sürede yöresel isot, dokumalar ve diğer alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği sonrasında Urfa kültürünün önemli bir parçası olan Sıra Gecesi (EXTRA) programı düzenliyoruz.

  

BİLGİLENDİRME

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Cuis Travel’ sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Cuis Travel’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Cuis Travel’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Cuis Travel tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içersinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde CUİS TRAVEL SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Malkara - Tekirdağ - Çorlu - İstanbul Transferi
 • İstanbul- Hatay Uçak Bileti
 • 5 GECE 4/5* Otelde Konaklama
 • Otelde 5 Öğün Kahvaltı
 • Otelde 5 Öğün Akşam Yemeği
 • Çevre Gezileri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Lüx Araçla Ulaşım
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Diyarbakır - İstanbul Uçak Bileti
 • İstanbul - Çorlu - Tekirdağ - Malkara Transferi

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı
 • Son Gün Akşam Yemeği
 • Tüm Öğlen yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Şahsi harcamalar
 • Halfeti Tekne Turu
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri
 • Nemrut Minibüs Ücreti
 • Sıra Gecesi Şanlıurfa
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: