Bize Ulaşın

Eskişehir ve Gezilecek Yerleri

...
Eskişehir ve Gezilecek Yerleri
Eskişehir ve Gezilecek Yerleri

Eskişehir 

Eskişehir İç Anadolu Bölgemizde yer almakta ve karasal iklimin ön plana çıkıtğı bir şehrimizdir. Ege ve Marmara bölgelerinde yakın olmasından dolayı bu bölgelerin iklimlerinden etkilenmektedir. 860.000 nüfusa sahip olan Eskişehir büyük bir öğrenci nüfusuna da ev sahipliği yapmaktadır. Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi olmak üzere iki adet üniversite bulunmaktadır. Tarihi geçmişiyle ve bugünün modernliğiyle sizi kendine hayran bırakacak bir şehirdir.

Tarihçe

Eskişehir bir Frigya şehridir. Eretralı Doryleos şehrin kurucusu olarak gösterilmektedir. Eskişehir'in eski adı Doylaion'dur.

Gezilecek Yerler

Porsuk Çayı

İtalya'nın Venedik'i varsa Türkiye'nin de Eskişehir'i var desek abartmış olmayız herhalde. Porsuk çayı Sakarya ırmağının bir uzantısıdır. Baharın gelişiyle daha da güzelleşen, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken bu bölge adalar bölgesi olarak geçmektedir. Porsuk çayı Eskişehir'e gerçekten farklı bir hava katmaktadır. Eskişehir gezinizde Porsuk çayında gondol turuna katılmanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

Haller Gençlik Merkezi

Haller Gençlik Merkezi eskiden sebze ve meyve hali olarak kullanılan bugünse restore edilmiş haliyle içinde kafe, bar ve restaurant gibi mekanları bulunduran ve turistlerin uğrak noktası haline gelmiş güzel mimarisiyle Eskişehir'in önemli yerlerindendir. Eskişehir'in gözde alışveriş merkezlerinden Espark'ın yakınlarında ve bağlar bölgesinde yer almaktadır. 

Odunpazarı

Eskişehir'e gelip Odunpazar'ını görmemek olmaz. Gezmekten ve fotoğraf çekilmekten asla sıkılmayacağınız renkli evlerin arasında dolaşmaktan çok keyif alacağınız bir yerdir Odunpazarı. Bu renkli evlerin arasında gezerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Hediyelik eşyalar alabileceğiniz bir çok dükkan bulabilirsiniz. Eskişehir'in vazgeçilmez lezzetlerinden Çi böreği yiyebileceğiniz restaurantlar sizleri bekliyor. Odunpazarı mimari yapısıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisinin üst düzeyde olduğu Eskişehir'de uğranılması gereken en önemli noktlardan biridir.

 

 

 

Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: