Bize Ulaşın

Çanakkale Şehitlik Turu

GÜNÜBİRLİK ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ TURU

15 MART 2020

 

1. Gün

GÜNEY CEPHESİ

Sabah erken saatlerde aldığımız kahvaltı sonrası, Eceabat’ ta rehberimiz ile buluşup ilk durağımız olan güney cephesinden gezimize başlıyoruz. Rehberimizin anlatımı ile panoramik olarak Çanakkale Boğazı’nın Avrupa yakasında yer alan KİLİTBAHİR KALESİ ve devamında kalenin hemen güneyinde boğazın kenarında yer alan NAMAZGÂH TABYALARI’ nı rehberimizin anlatımı ile görüyoruz. Kahraman erlerimizden SEYİT ONBAŞI’ nın mermiyi kucaklayıp OCEAN GEMİSİ’ ni dümen tertibatından vurduğu yer olan RUMELİ MECİDİYE TABYASI ve 16 batarya askerinin şehit düştüğü MECİDİYE ŞEHİTLİĞİ ile SEYİT ONBAŞI’ nın heykelini ziyaret ediyoruz. Ardından 28.29.30. ve 126. Alaylar’ da şehit düşenlerin yattığı ŞAHİNDERE SARGIYERİ ŞEHİTLİĞİ’ ni ziyaret ederek güney cephesi yolculuğumuza devam ediyor ve ŞUHEDA KABİRLERİ ‘ ne doğru yol alıyoruz. Buradaki ziyaretimizin ardından ALÇITEPE KÖYÜ ‘ne geliyoruz. ALÇITEPE SAĞLIK MÜZESİ ve Çanakkale Savaşları’nda verilen yaklaşık 250.000 şehit + zayiat kabul edilen Türk kaybının anısına yaptırılan ŞEHİTLER ABİDESİ ‘nin ziyaretinin ardından rotamızı ERTUĞRUL KOYU ( Yahya Çavuş’un görev yeri) ‘na çeviriyoruz.

 ÖĞLE YEMEĞİ

Alçıtepe Köyü’nde extra olarak alacağımız öğle yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz yine extra olarak SALİM MUTLU MÜZESİ ziyaretinde bulunabilirler. Yemekten sonra gezimizi kuzey cephesine doğru yönlendiriyoruz.

KUZEY CEPHESİ

Kuzey cephesinde gezi duraklarımız; kucağında yaralı İngiliz askerini taşıyan Mehmetçik'in mermer bir kaide üzerinde bulunan MEHMETÇİK’E SAYGI ANITI, savaşta hayatlarını kaybeden 4228 Avustralya ve 708 Yeni Zelanda askerinin anısına yaptırılan KANLISIRT-AVUSTRALYA ANITI (LONE PİNE),19 Mayıs saldırılarında bir DARÜLFÜNUN gençliğinin şehit düştüğü ve aynı zamanda  lağam savaşlarının geçtiği bir mekan olan KIRMIZI SIRT- LAĞAMLAR-ORJİNAL ANZAK SİPERLERİ VE TÜNELLERİ, başta komutanları olmak üzere 628 kişilik mevcudunun tamamı 25-28 Nisan 1915 tarihleri arasında şehit düşenlerin anısına yaptırılan 57. ALAY ŞEHİTLİĞİ, 10 Ağustos 1915’te yapılan süngü taarruzunu yönetirken bir şarapnel parçasının göğsüne isabet etmesi ve kalbinin üzerinde bulunan saatinin parçalanması olayının gerçekleştiği CONKBAYIRI (MUSTAFA KEMAL’İN SAATİ’NİN PARÇALANDĞI YER VE GÖZETLEME YERİ), ziyaretlerinin ardından dönüş yolculuğu için Eceabat’a geliyoruz. Çorlu’ya dönüşümüzün ardından siz değerli misafirlerimizi buluştuğumuz noktalara geri bırakarak bir sonraki CUİS TRAVEL turunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

BİLGİLENDİRME

 • Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 

 

 • Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 

 

 • Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 

 

 • Araçlarımızda 1 ve 2 nolu koltuklar Acente ’ye 3 ve 4 nolu koltuklar ise rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 

 

 • İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 

 

 • Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

 

 • Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda CUIS Travel’ sorumluluğu yoktur. Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, CUIS Travel’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 

 

 • Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibüs veya minibüsle gerçekleştirilir. 

 

 • Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı CUIS Travel’de saklıdır. 

 

 • Turun iptali durumunda CUIS Travel tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
  Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 

 

 • Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
  Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.

 

 • 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 

 

 • Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını veya varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 

 

 • Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir. Tura son 30 gün kala yapılan iptallerde ödenen tur bedeli geri alınamaz.Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.

 

 • Tur esnasında iletişim ve haberleşmenin kesilmemesi adına 0 534 892 82 59 nolu şirket telefonumuzdan Whatsapp grubu oluşturulacaktır.

 

 • Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde CUİS TRAVEL SATIŞ SÖZLEŞMESİ’ ni kabul etmiş olur. İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.

 


BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
-Lüx otobüslerle ulaşım
-Araç İçi İkramlar 
-Kokartlı Profesyonel Rehberler
-1618 No'lu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
-Seyahat Sağlık Sigortası(tur süresi boyunca)

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI;
   Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.

Ulaşım Araçları
Mercedes Travego Tourismo: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, koltuk arkası tv ve USB girişi, bazılarında internet, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıc

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
-Sabah kahvaltısı ,Öğlen Yemeği
-Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
-Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
-Tüm Kişisel Harcamalar

Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: