Bize Ulaşın

Batum Konaklamalı Karadeniz Turu

Tarih Seçiniz:
Kişi Sayısı:
1800 TL'den başlayan fiyarlarla
Toplam: 1800 TL
Bize Ulaşın

BAŞTAN SONA KARADENİZ TURU

BATUM KONAKLAMALI

6 GECE - 7 GÜN (5 GECE OTEL KONAKLAMALI)

 

TUR HAREKET NOKTALARI VE SAATLERİ:

 • MALKARA ESKİ OTOGAR ÖNÜ 
 • TEKİRDAĞ SAHİL 
 • ÇORLU KIZ MESLEK DURAĞI
 • ÇORLU ORİON AVM YANI 
1. Gün

Çorlu - Amasya 

Değerli misafirlerimiz, sizlerle belirlediğimiz noktalarda buluştuktan sonra Amasya'ya doğru gece yolculuğumuza başlıyoruz.

 

2. Gün

Amasya – Samsun – Fatsa

Çorum güzergâhından sabah erken saatlerde Amasya’ya varıp şehzadeler şehrinde güzel bir kahvaltı ile gezimize başlıyoruz. Yeşilırmak kıyısına kurulmuş olan bu güzel kentimizde yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Müzesi ve Mumya Müzesini geziyoruz. Müzede Hititler ’den Romalılara, Selçukludan Osmanlı'ya kadar birçok medeniyete ait eser sergilenmektedir.  Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşil Irmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikâyesiyle büyüleyen Kral Kaya Mezarlarının panoramik seyri sonrasında sevdaları tarihe mal olmuş Ferhat ile Şirin efsanesine konu olan su kanallarını görüyoruz. Ferhat ile Şirin’in hikâyesini rehberimizden dinleyip Yalı boyu evlerinin fotoğraflanmasından sonra Amasya’dan ayrılıp Samsun’a doğru yola koyuluyoruz, Samsun’a vardığımızda ilk olarak öğle yemeğimiz için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Samsun şehir merkezinde dolaşıp Karadeniz en güzel şehrinin tadını çıkarıyoruz. Ardından Avustralyalı Heykeltıraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Onur Anıtını görüyor ve gurubumuzla birlikte fotoğraflarımızı çektirdikten sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919’da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun’a geldikleri vapur olan Bandırma Vapuru ’nu ziyaret edip, Fatsa’daki otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği 5* otelimizde

 

3. Gün

ORDU BOZTEPE – GÖRELE - AKÇAABAT – TRABZON - AYASOFYA – SÜMELA –HAMSİKÖY - ZİGANA

Otelimizde alacağımız kahvaltı ardından, Ordu’ya hareket ediyoruz. Ordu’ya vardığımızda Boztepe’ye çıkış, fotoğraf ve çay molasının ardından, Giresun için yola çıkıyoruz. Yakın tarihimizin bir parçası, milli mücadelenin kahramanlarından Topal Osman’ın hayatını rehberimizden dinliyor, Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adası ve Kalesini panoramik olarak görüyor, Kemençenin ana vatanı Görele’de Kemençe Müzesini görüyor, Trabzon’a yolculuğumuza devam ediyoruz. Öğle yemeğimizi köftesiyle meşhur Akçaabat’ta aldıktan sonra 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1461 yılında Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u almasıyla camiye, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş Kommenos Devletinin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya’yı geziyoruz. (2019 yılında başlanan tadilat nedeniyle içeri girmememiz durumunda rehberimiz sizlere dış bahçede anlatımlarını yapacaktır.) Ayasofya’dan ayrılıyor, yenileme çalışmalarından dolayı ziyarete kapalı olan fakat görüntü alabileceğimiz bir noktasına kadar çıkabildiğimiz hala çözülemeyen sırları bulunan, Bizans İmparatoru I. Theodosius zamanında (375–395) Atina'dan gelen Barnabas ve Sophronios isimli iki rahip tarafından kurulduğu düşünülen ve 1023 yılına kadar işlevini sürdüren Sümela manastırını görmek için yola çıkıyoruz. Ardından sütlacı ile meşhur Hamsiköy’e giderek bu eşsiz lezzeti tadıyor, Trabzon’daki otelimize yerleşiyoruz. 

Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 

 

     

4. Gün

Çay Fabrikası – Sürmene - Rize – Fırtına Vadisi – Zipline - Ayder Yaylası – Zil Kale

Otelimizde alacağımız kahvaltı ardından, Çay Fabrikası ve Sürmene’de Bıçak Atölyelerinde vereceğimiz serbest zamanın Türkiye’nin en çok yağış alan ili olma özelliğine sahip olan Rize’yi takiben dünyanın en özel vadisi olma özelliğine sahip olan ve çevre örgütleri tarafından 200 önemli vadiden bir tanesi Fırtına Vadisine giriş yapıyoruz. Dere kenarında bulunan restoranımızda yöreye has alabalık, Laz böreği ve muhlamadan oluşan öğle yemeği menüsünün ardından, zipline ve Rafting aktivitelerimizi tamamlıyor, 1400 rakımdaki Ayder Yaylasına çıkıyoruz. Gelintülü Şelalesi, Kalegon Mevki ve Şenlik Düzü gezilerimizi tamamlıyor, Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerimiz ile Fırtına Vadisi, Şenyuva Köyündeki Çinçiva Taş Kemer Köprüsünü fotoğraflayıp, Verçenik Dağlarının eteklerinde muhteşem manzarası ile doğanın içindeki Osmanlı Dönemi gözetleme kalesi olan Zil Kalesi’ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Gezimizi tamamlıyor, otelimize gidiyoruz. 

Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

5. Gün

BORÇKA KARAGÖL – GÜRCİSTAN BATUM GEZİSİ VE GÜRCÜ GECESİ

Sabah fırtına deresinin sesi ve çam ormanlarının huzur veren manzarası ile güne başlıyor,  otelde alacağımız kahvaltı ardından Arhavi – Hopa üzerinden Çoruh nehrini takiben Borçka ilçesine doğru hareket edip bizleri bekleyen minibüslere binerek UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Karagöl’e ulaşıyoruz. Denizden yüksekliği 1500 metrede ve 19.yy da bir heyelan sonucu Klaskur Deresinin önünün kapanmasıyla oluşmuş bir doğa harikasıdır. Ladin, göknar ve sarıçam ormanlarının içinden geçerek, ülkemizin el değmemiş biyosfer alanlarından birisi olan Çoruh Vadisi boyunca ilerleyip hayranlık uyandıran Karagöl gezimiz ardından öğle yemeğimizi Hopa’da alıyoruz. Yemek sonrasında Gürcistan’a giriş yapmak üzere Sarp Sınır Kapısına yöneliyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından, Batum turumuza; Hz. İsa’nın On iki Havarisinden biri olan St. Mathias`in Mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio ( Apsaros ) Kalesi'ni panoramik olarak görerek başlıyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Sonrasında; Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'ni, Tarihi Orta Camii, Rus Ortodoks Kilisesi, Ermeni Ortodoks Kilisesi, Poseidon Anıtı, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra otelimize dinlenmeye gidiyoruz. Belirlenen saatte lobide buluşuyor ve Gürcistan’a özel yemekler ve halk oyunlarının sergilendiği, çok eğlenceli geçen Gürcü gecemiz için restoranımıza geçiyoruz. Bu eğlenceli dakikalar ardından dileyen misafirlerimiz Batum’un renkli gece hayatını görmek için serbest zaman.

Konaklama 5* Otelde

 

      

 

 

6. Gün

Rize Bez Atölyesi – Uzungöl – Atatürk Köşkü – Ordu

Batum’da otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Türkiye’ye dönüşe geçiyoruz. Sarp Sınır Kapısındaki gümrük işlemlerimizin ardından bizleri bekleyen aracımız ile Rize Bez Atölyesine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. 300 yıllık bir gelenek olan Rize Bezinin işlenişini gördükten sonra kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Molanın sonunda Of ve Çaykara ilçeleri üzerinden Solaklı Vadisini takiben 1090 rakımlı dillere destan manzarasıyla meşhur Uzungöl’e gidiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanın sonunda aracımızdaki yerlerimizi alıyor, Trabzon’da Zağnos Vadisi ve Trabzon Kalesi eşliğinde Soğuksu’ya çıkıyoruz. Burada bizi bir 20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkü karşılıyor. Ulu Önder bu köşkte 1934 ve 1937 yıllarında iki kez kalmış, vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır. Köşk’ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek. Atatürk Köşk’ü gezimizin ardından, Karadeniz yöresel ürünleri alışverişimizi tamamladıktan sonra Ordu’daki otelimize hareket ediyoruz. 

Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 

 

 

7. Gün

Sinop – Çorlu

Gezimizin son gününde otelimizden ayrılıp Samsun istikametine doğru yola koyuluyoruz. Bafra – Gerze üzerinden ülkemizin en kuzey ile olan Karadeniz küçük ama şirin sahil kenti SİNOP’ a vardığımızda bizleri ilk olarak UNESCO'nun Dünya Miraslar Listesine giren Sinop Kalesi karşılıyor ( Panoramik ) rehberimizden aldığımız bilgiler dâhilinde yolumuza devam ediyor ve tarihi Sinop Cezaevini geziyoruz. 3 tarafı denizlerle çevrili ve yıllarca cezaevi olarak kullanılan; şuan da müze olan Sinop Cezaevi dizilere, şarkılara ve şiirlere konu olmuştur. Tarihi cezaevi gezimizin sonrasında yat limanında vereceğimiz serbest zaman diliminde şehir merkezinde dolaşıyor Sinop’un meşhur mantısını yeme şansı buluyor ve maket gemi yapımlarını izleyerek alışveriş yapma imkanı buluyoruz. Sinop şehir merkezinden ayrılıp ardından e buzul aşınması sonucu oluşmuş ve Dünya'nın kendiliğinden oluşan tek koy özelliğini taşıyan Hamsilos Koyuna gidiyoruz. Şehir merkezine 11 km uzaklıkta bulunan koyun iç kısımlarına doğru gidildikçe ormanlaştığını göreceksiniz. Fil kafasına benzeyen şekliyle şaşırtıcı bir iz bırakan Hamsilos koyu, aynı zamanda geçmişte savaş gemilerinin gizlenmesi ve günümüzde de balıkçıların fırtınalı havalarda sığınmak için korundukları yerdir. Sinop gezimizin ardından Doğu Karadeniz gezimizi sonlandırıyor ve Bursa'ya dönüş yoluna koyuluyoruz. Yolda vereceğimiz molalar ardından gecenin ilerleyen saatlerinde Çorlu’ya ulaşıyor, CUİS TRAVEL ile bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

BİLGİLENDİRME

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Cuis Travel’ sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Cuis Travel’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Cuis Travel’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Cuis Travel tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içersinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde CUİS TRAVEL SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüx Araçlar İle Ulaşım ( Mercedes Travego & Tourismo )
 •  5 Gece Otel Konaklaması ( 1 Gecesi Batum’da Gerçekleşecektir. ) 
  • Gece 5* Fatsa Yalçın Hotel
  • Gece 4* Trabzon Usta Park Hotel
  • Gece Fırtına Vadisi Butik Hanedan Hotel
  • Gece 5* Metro Sky Tower Hotel – 4* Hotel Sputnik
  • Gece 4* Ordu Balıktaşı Hotel
 • 5 Sabah Kahvaltısı ( Konakladığımız Otellerde )
 • 4 Akşam Yemeği ( Konakladığımız Otellerde)
 • Batum’da 1 Akşam Yemeği 
 • 6 Gün Profesyonel Rehber Anlatımı
 • Fırtına Vadisinde Tulum ve Horon Eğlencesi
 • Kemençe Eğlencesi ve Giresun Karşılaması
 • Acentamızın Refakati ve Güvencesi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tüm Şahsi Harcamalar
 • Otel Harici Alınan Tüm Yemekler 
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Gürcü Kafkas Gecesi
 • Borçka - Karagöl minibüsleri
 • Tüm Öğlen Yemekleri
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: