Bize Ulaşın

Baştan Sona Balkan Turu

...
Baştan Sona Balkan Turu

BAŞTAN SONA BALKAN TURU

6 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMALI 

 8 Gün 7 Gece

SIKIŞTIRILMIŞ BALKAN TURLARINDAN DEĞİL DOYA DOYA GEZECEĞİNİZ BALKAN TURU

8 ÜLKE 16 ŞEHİR

Sofya - Üsküp - Belgrad - Saraybosna - Mostar - Poçitel - Trebinje - Dubrovnik

 Kotor - Budva - İşkodra - Tiran - Ohrid - Resne - Bitola - Selanik

Tur Hareket Noktaları ve Saatleri

 • Çorlu Orion AVM Yanı : 23.00
 • Çorlu Kız Meslek Lisesi Arka Durağı : 23.10
 • Tekirdağ Sahil : 23.30
 • Malkara Eski Otogar Önü : 00.20
 • Keşan Migros Kavşağı : 00.40 
1. Gün

Çorlu - Kapıkule

Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen noktalarda buluştuktan sonra Kapıkule sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından Sofya'ya doğru yol almaya başlıyoruz.

 

2. Gün

Kapıkule - Sofya - Üsküp

 Sofya'ya varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda görülecek yerler arasında balkanların en büyük ortodoks kilisesi olan Alexander Nevski Katedrali, Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya - Sendika Şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra Meclis binasının yanından yürüyerek Sofya heykeline panoramik bakış ve fotoğraf molası, şehrin simgesi olan Banya başı camisini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz ve serbest zaman sonrası Üsküp'e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından Üsküp şehir turumuza başlıyoruz. Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan bir şehir turu yapacağız. Gezilecek yerler arasında Eski Tren Garıi Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlının balkanlardaki en güzel mimari miraslarından Mustafa Paşa, Murat Paşa Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapanhan, Suluhan bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından dinlenmek ve akşam yemeğimizi almak üzere Üsküp'teki otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltı : Serbest zaman 

Öğle Yemeği    : Serbest zaman

Akşam Yemeği : Otelimizde

 

   

3. Gün

Üsküp - Belgrad

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Belgrad'a doğru yola çıkıyoruz. Belgrad'a vardıktan sonra avrupanın en eski yerleşimlerinden olan Belgrad şehir turumuzda Türk mimarisinin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin Yıl Anıtı, Fatih Sultan Mehmed'in çok istediği hatta uğruna yaralandığı ama fethini Kanuni Sultan Süleyman'ın gerçekleştirdiği eşsiz manzaralı BElgrad Kalesi, Kale Meydani Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın Türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Turumuz ardından dinlenmek ve akşam yemeğimizi almak üzere otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile tekne turuna katılıyoruz. (10 Euro)

Sabah Kahvaltı : Otelimizde  

Öğle Yemeği : Serbest zaman

Akşam Yemeği : Otelimizde

 

  

4. Gün

Belgrad - Saraybosna

Siz değerli misafirlerimiz ile sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından güzegahımız Saraybosna. Asırlar boyunca balkanların kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya - Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine I. Dünya Savaşının çıktığı yer olmuş. 1992 yılında ise Sırp, Hırvat ve Boşnakların aralarındaki yıkıcı savaşın sonucunda ağır bir tahribata uğramıştır. Savaşı ve tarihi sonuna kadar hissedebileceğiniz hatta izleriyle sizleri o günlere götürecek bir şehir Saraybosna. Meşhur Başçarşı, Tarihi Osmanlı Hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği latin köprü, Eski Kütüphaneyi görüyoruz. Verilen serbest zamanın ardından akşam yemeğimizi almak ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltı : Otelimizde  

Öğle Yemeği : Serbest zaman

Akşam Yemeği : Otelimizde

5. Gün

Saraybosna - Mostar - Poçitel - Dubrovnik - Trebinje

Sabah kahvaltımızın ardından Mostar'a doğru yola çıkıyoruz. Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıyoruz. Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992 yılında Hırvat topçular ateşiyle yıkılan ve sonrasında 2004 yılında Türkiye'nin de büyük desteğiyle yeniden orijinal haline çevirilen, UNESCO Dünya Mirası listesindeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağını göreceğiz. Mostar'ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından Mostar'dan ayrılıyoruz. Mostar'dan sonra ki durağımız Poçitel. Bu ülkede son durağımız. 16. yüzyıldan günümüze kadar bozulmadan uzanmış Osmanlı köyüyle Bosna Hersek'ten ayrılıyoruz ve sonra ki durağımız olan Hırvatların gözdesi Dubrovnik'e doğru devam ediyoruz. İtalyanca adı Ragusa olan Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından biri olan, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığından dolayı İtalyan mimarisiyle göz kamaştırıyor. Turumuza UNESCO Dünya Mirası listesinde kayıtlı Eski Şehir ( Old Town ) ile başlıyoruz. Şehrin kule ve surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in heykeli, tarihi çeşme ve 14. yüzyıldan kalma eczane göreceğimiz yerler. Rehberimizin anlatımlarından sonra sizi bu büyüleyici yerde serbest zaman ile baş başa bırakıyoruz. Serbest zamanın ardından dinlenmek ve akşam yemeğini almak üzere otelimize geçiyoruz. Otelimiz Trebinje'de.

Sabah Kahvaltı : Otelimizde  

Öğle Yemeği : Serbest zaman

Akşam Yemeği : Otelimizde

 

  

6. Gün

Trebinje - Kotor - Budva - İşkodra

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Kotor'a doğru yol alıyoruz. Varışımızın ardından Kotor'da Eski Şehir (Old Town), Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi saat kulesini göreceğiz. Görsel olarak hayran kalacağınız bir mimariye ve huzurlu bir ruha sahip bu Old Town'da keyifli vakit geçireceksiniz. Rehberimizin anlatımları ve serbest zamanın ardından Budva'ya geçiyoruz. Budva'ya varışımızın ardından rehberimizin bilgilendirmesinden sonra serbest zaman veriyoruz ve belirtilen saatte Budva'dan ayrılıyoruz. St. Stefan'ı panoramik olarak görüyoruz ve fotoğraf molasının ardından Adriyatik sahillerindeki manzaralı yollardan İşkodraya doğru devam ediyoruz. Dinlenmek ve akşam yemeğimizi almak üzere otelimize geçiyoruz. 

Sabah Kahvaltı : Otelimizde  

Öğle Yemeği : Serbest zaman

Akşam Yemeği : Otelimizde

 

   

7. Gün

İşkodra - Tiran - Ohrid

Sabah erken saatlerde aldığımız kahvaltımızın ardından Arnavutluk'un başkenti Tiran'a doğru yola çıkıyoruz. Savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl Enver Hocanın diktatörlük rejimini yaşamış, balkanların dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran. 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri gezmeye başlıyoruz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerler. Tiran turumuzun ardından Ohrid'e geçiyoruz. Ohrid'e varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Ohrid UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. Ohrid'de Ayasofya Kilisesi, Roma döneminden kalma amfitiyatro, Osmanlı döneminden kalma Halveti Tekkesi, Safranbolu evlerini andıran eski evler ve Çınar Meydanı gibi yerler görülecektir. Şehir turumuz bittikten sonra serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirttiği saatte toplanıp aracımızla dinlenmek ve akşam yemeğimizi almak üzere otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz Ohrid gölünde tekne turuna katılabilir ( 10 Euro )

Sabah Kahvaltı : Otelimizde  

Öğle Yemeği : Serbest zaman

Akşam Yemeği : Otelimizde

 

8. Gün

Ohrid - Resne - Bitola(Manastır) - Selanik - Çorlu

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz ve Bitola'ya giderken yolumuz üzerinde ki Resne'ye uğruyoruz. Resne'li Niyazi'nin sarayını panoramik olarak görüyor ve Bitola(Manastır)'ya doğru devam ediyoruz. Bitola'da Yeni Camii, Türk Çarşısı, Kapalı Çarşı ( Elveda Rumeli dizisindeki tarih sokaklar), İshak Paşa Camii ve Saat Kulesini görüyoruz. Bitola çarşısında yürüyüş yapıp, Türkiye Cumhuriyet'i kurucusu Uu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün okuduğu askeri okulu görüyoruz. Burada ki gezi ve anlatımlarımızın ardından Selanik'e doğru yola çıkıyoruz. Selanik'e vardıktan sonra Aya Dimitros Kilisesi ve Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün evini geziyoruz. Ardından Selanik'te serbest zaman veriyoruz. Kahvelerimizi içip deniz havamızı aldıktan sonra aracımız binerek Türkiye'ye doğru yola çıkıyoruz. Yol boyunca verilen molalarımızın ardından gümrük işlemlerimizi geçtikten sonra Türkiye'ye giriş yapıyoruz ve siz değerli misafirlerimizi bir sonraki Cuis Travel organizasyonunda görüşmek üzere diyerek aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz. 

Sabah Kahvaltı : Otelimizde  

Öğle Yemeği : Serbest zaman

Akşam Yemeği : Serbest zaman

BİLGİLENDİRME

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Cuis Travel’ sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Cuis Travel’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Cuis Travel’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Cuis Travel tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içersinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir. Tura son 30 gün kala yapılan iptallerde ödenen tur bedeli geri alınamaz.Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde CUİS TRAVEL SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Lüx Otobüsler ile Ulaşım
 • Yerel Profesyonel Kokartlı Rehber
 • 4* Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama
 • Tüm Otoban Check-point ve Otopark Ücretleri
 • Şehir Vergileri
 • Gümrük Vergileri
 • Programda Belirtilen Otellerde Alınan Sabah Kahvaltı ve Akşam Yemekleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze Ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Otelde Alınan Ekstralar
 • Tüm Kişisel Harcamalar
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Schengen Vizesi
 • Yurtdışı Çıkış Harcı 50 TL
 • Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: